| , |

· СТАТЬИ

Індустріальний парк "Свема" щороку дає продукції на 400 мільйонів гривень

• НОУ-ХАУ

Вперше в Україні Шостка взялася за відпрацювання нової економічної моделі «потрійної спіралі», розробленої вченими Стенфордського університету

Якщо у співвітчизників старшого і середнього віку запитати, чи знають вони Шостку і завдяки чому, більшість з них дадуть ствердну відповідь. А як незаперечний доказ повідають про звичайну кіноплівку, на яку в 1960–1980-х роках знімали більшість стрічок вітчизняного кінематографа. Та й сьогодні під час ретропоказів уважний глядач помітить титри шосткинського об’єднання "Свема".

Але все тече і все міняється. І, як звичайно, не в той бік, куди хочеться, а куди випадає. З часом прийшли нові технології і потреба в кіноплівці поступово відпала. А разом з цим залишилися незатребуваними не тільки добротні будівлі ВАТ "Свема", значні виробничі площі, а й тисячі працівників зі світлими головами та золотими руками.

Та все-таки час поступово розставляє все на свої місця. Знайшлися ділові і прагматичні керівники області та міста, представники бізнесових та підприємницьких структур, які разом дійшли оптимістичного висновку: на базі колишньої "Свема" можна і потрібно організувати якісно нове сучасне виробництво, що відповідатиме світовим стандартам.

• "ЦЕ НЕ ПРОСТО ВИРОБНИЦТВО, А ГЛИБИННА, РІЗНОБІЧНА І МІСТКА ПРОМИСЛОВА ФІЛОСОФІЯ"
Шосткинський міський голова Микола НОГА

Віднедавна задум знаходить втілення на практиці. Далеко за межами Сумщини став відомим логотип "Індустріальний парк "Свема". Про новий пілотний проект в Україні розповідає Шосткинський міський голова Микола НОГА.

— Миколо Петровичу, віднедавна три слова "Індустріальний парк "Свема" стали таким собі брендом, про який знають у всіх куточках України. Розкажіть, будь ласка, хто ініціював проект і коли?
— Шосткинський індустріальний парк і справді є першим подібним в Україні. Його створення ініціювали Сумська облдержадміністрація в особі її голови Юрія Чмиря та Шосткинська міська рада. Проект знайшов підтримку у Державному агентстві з інвестицій та управління національними проектами України. Про точну дату початку роботи сказати не можу, і на те є різні причини. Насамперед тому, що до цього питання підступалися поступово і неодноразово починаючи з 2006–2007 років. Однак уже наприкінці 2010-го — на початку 2011-го окреслили чіткі контури, створили своєрідний стрижень майбутньої структури, знайшовши при цьому активну підтримку на державному рівні.
Наприкінці позаминулого року Кабінет Міністрів прийняв окрему постанову щодо розвитку індустріального парку "Свема" на період до 2015 року. Цей надзвичайно важливий документ передбачає не лише схвалення починання, а й фінансову підтримку обсягом понад 66 мільйонів гривень, у тому числі з держбюджету — 15.

— Розробляючи програму, на який світовий досвід орієнтувалися? Чи зблизька знайомилися з подібними набутками?

— Неодмінно. Тут доречно згадати прислів’я, що треба сім разів відміряти і раз — відрізати. У складі різних делегацій побували в багатьох країнах, ретельно вивчали досвід Росії, Іспанії, Фінляндії, інших країн. Особливо тісно співпрацювали з колегами з російських міст — Калуги, Набережних Човнів, Казані. Зокрема, в столиці Татарстану з 2006 року на території колишнього підприємства "Тасма", що чимось нагадує нашу "Свему", діє масштабний технополіс "Хімград". Це один з найбільших у Республіці Татарстан і Росії загалом інноваційних майданчиків для розташування високотехнологічних виробництв...
Читати повну версію статті »

-------------------
Джерело: http://ukurier.gov.ua/ (20.02.2013)
-------------------

 

Індустріальний парк "Свема" приваблює бізнес

Потенціал надсучасного промислового майданчика Сумщини буде представлено на престижних інвестиційних форумах у Таллінні та Києві

По це заступник голови облдержадміністрації Ігор ЯГОВДИК повідомив у ході наради щодо перспектив розвитку індустріального парку. "Індустріальний парк "Свема" у Шостці – це візитка області. Він приваблює, перш за все, вигідним географічним розташуванням, розвинутою інфраструктурою та логістичною базою і є яскравим свідченням створення сприятливих, прозорих умов ведення бізнесу в регіоні", – зауважив посадовець.

Ігор Яговдик переконаний, Сумська область зацікавила бізнес, зокрема, завдяки запровадженню механізму "єдиного інвестиційного вікна", ініційованого головою облдержадміністрації Юрієм ЧМИРЕМ. Це дозволило значно спростити бюрократичні процедури та прискорити реалізацію бізнес-проектів. "Влада Сумщини готова до співпраці. Ми повернули довіру бізнесу, який заходить на територію області, розміщує своє виробництво", – підкреслив Ігор Яговдик.

Нині на території індустріального парку "Свема" працює 31 підприємство, яке спеціалізується на енергозберігаючих технологіях, виробництві піноскла, будівельних матеріалів та інструментів, виробів з деревини, хімічної продукції, пластмаси тощо.
Серед найбільших підприємств – ТОВ "ШП "Харківенергоремонт", ТОВ "Плюс" ЛТД, ТОВ "Технологія", ТОВ "Хемікал Інвест лімітед", ТОВ "Галант", ПП "Грант-сервіс" та інші. У розвиток виробництва інвестовано 1,5 мільярда гривень, створено близько 2 тисяч робочих місць.

-------------------
Джерело: http://state-gov.sumy.ua/ (11.01.2013)
-------------------

 

У Шосткинському інституті СумДУ відкрито новий корпус

23 жовтня 2012p. у Шосткинському інституті Сумського державного університету відбулося урочисте відкриття нового корпусу – шестиповерхової будівлі на понад 5 тис. м2. За підтримки голови Сумської обласної державної адміністрації Юрія Чмиря у ньому створено всі умови для розвитку науки та бізнесу.
У новому корпусі створено спеціальний бізнес-інкубатор, де будуть розроблятися новітні технології, впроваджуватися інновації, необхідні для виробництва та промисловості. Для ефективної роботи у ньому знаходяться оnline-студія, конференц-зал, поліграфічне обладнання, копірувальна техніка, типографія, кімната відпочинку. Саме тут закладатимуться основи розвитку власного бізнесу, надаватиметься можливість молодим підприємцям реалізувати себе.

Шосткинський інститут СумДУ поповнився й двома потужними бібліотеками: одна з читальним залом, у якій до послуг студентів понад 160 тис. одиниць книжок, а інша – електронна, з виходом у бібліотеку будь-якого вищого навчального закладу світу. Також корпус поповнився 180 комп’ютерами та 7 мультимедійними комплексами.

За словами губернатора Юрія Чмиря, для Шостки, де активно розвивається індустріальний парк "Свема", а Шосткинський інститут СумДУ є його складовою, відкриття нового корпусу – важливий етап: «У рамках співпраці передбачаються наукові розробки викладачів, студентів та аспірантів для понад 30 підприємств на території "Свеми", сприяння у створенні нових тематичних планів.

Ректор Сумського державного університет Анатолій Васильєв подякував обласній владі за допомогу та підтримку, зокрема у відкритті нового навчального корпусу в базовому ВНЗ та в модернізації корпусу у шосткінському структурному підрозділі: "Відтепер у Шосткинському інституті СумДУ більш активно розвиватимуться маркетингові, патентні служби, надаватимуться науково-технічні сервісні послуги для малого та середнього бізнесу". Ректор запевнив, що новий корпус стане основою для інноваційного розвитку регіону.

---------------


"Поступайте в Шосткинский институт, образование здесь качественное и условия для обучения - одни из самых лучших в области," - отметил глава областной государственной администрации Юрий ЧМЫРЬ, выступая на открытии и передал поздравления от Президента Украины и министра образования.
Осматривая новый корпус, губернатор лично протестировал возможности мультимедийной доски. "Поздравляю с открытием" - написал Юрий Чмырь. Его послание одновременно могли прочитать студенты и преподаватели, находившиеся в аудиториях на первом и пятом этажах. Также губернатор поинтересовался у студентов, насколько обширна и удобна в использовании электронная библиотека.

---------------


· Это теперь, своего рода, новое учебное заведение, ультрасовременное, не имеющее аналогов в области
"В новом корпусе есть мощная электронная библиотека с выходом в любую библиотеку любого вуза мира (Гарвардский, Массачусетский в том числе), в аудиториях установлено современное мультимедийное оборудование, есть полиграфическое оборудование, копировальная техника, типография, получили более 180 компьютеров", - рассказывает директор института Виталий АКУЛЕНКО.

Инициатором строительства нового корпуса был глава областной государственной администрации Юрий ЧМЫРЬ. "Я уверен, что в этих стенах будут генерироваться новые идеи, - сказал Юрий Чмырь. – Здесь созданы все условия для эффективной работы науки и бизнеса. Изюминкой нового корпуса станет бизнес-инкубатор, где будут разрабатываться новые технологии, инновационные разработки, необходимые для современного производства",

В вузе учится 1200 студентов и для них открытие нового корпуса – это настоящий праздник. Студент четвертого курса Богдан МАКАРЕНКО говорит, что в новом здании его все впечатляет. "Уже успел ознакомиться с возможностями электронной библиотеки, - рассказывает Богдан, - это удивительно, здесь можно найти любую книгу, любой реферат. Уверен, что в таких условиях мы и учиться будем лучше".
Главная задача института – обеспечение квалифицированными кадрами предприятий оборонного и химического комплекса города Шостки.

ДЛЯ СПРАВКИ: Институт в Шостке начал работать в 1926 году и работал до августа 1941 года. В 2001 году после перерыва длиною в 60 лет учебное заведение снова открылось. В 2012 – получило новое дыхание.

-------------------
По материалам изданий:

- Офіційний сайт Сумського Державного Університету;
- областной информационно-аналитический еженедельник "ПЕРЕКРЕСТОК";
- СУМЫИНФО - единый региональный новостной портал Сумской области;
(24.10.2012)
-------------------

 
© Відкрите акціонерне товариство
"Акціонерна компанія "Свема"
  Індустріальний парк "Свема"
Главная О проекте Новости Презентационные материалы Законодательная база